Board Culture

Kia realizuje strategię „Plan S”, dzięki której stanie się światowym liderem w dziedzinie dostarczania zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. W Światowy Dzień Oceanów ogłosiliśmy cztery nowe partnerstwa ze start-upami – Polyola, Odyssey Innovation, Sieve i Waterhaul, ponieważ ochrona mórz i oceanów jest kluczowym elementem tego planu, wszak zajmują one 71% powierzchni naszej planety.

Polyola

Firma Polyola z siedzibą we Francji znalazła inspirację w bogatej historii surfingu i połączyła tę inspirację z najnowocześniejszymi innowacjami w dziedzinie materiałów.

  • Dzięki współpracy firmy Polyola i Kia Europe powstała unikalna deska surfingowa, której poszycie zostało wykonane w 100% z poliuretanu na bazie materiałów pochodzących z recyklingu i w 100% nadające się do recyklingu.

Sieve

Firma SIEVE z siedzibą w Niemczech narodziła się z zamiłowania jej założycieli do morza oraz z ciekawości i dążenia do opracowywania zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań. Kia Europe połączyła siły z Sieve, aby wspólnie opracować unikalne stateczniki do desek surfingowych przy produkcji, których wykorzystuje się zakrętki do butelek po recyklingu, a uzyskane z nich tworzywo wzmacnia włóknem.

Oddysey

Firma Odyssey Innovation z siedzibą w Anglii narodziła się z pasji do oczyszczania morza z plastiku. Razem z Kia Europe zostały opracowane płetwy na ręce, które w 100% pochodzą z odzyskanego sprzętu rybackiego, wyłowionych lin oraz z neoprenu z recyklingu.

Waterhaul

Dzięki współpracy Kia i firmy Waterhaul powstały wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne, wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, m.in. wyłowionych z wody sieci rybackich.

FAQ

Na czym polega konkurs „Na Fali Inspiracji”?

Konkurs „Na Fali Inspiracji” polega na pokazaniu i opisaniu swojej interpretacji sformułowania „być na fali”. Zadaniem uczestnika jest przesłanie zgłoszenia konkursowego, w którym pokaże, co to dla niego oznacza, a także kreatywnie uzasadni swój wybór.

Co mogę wygrać?

Nagrodą główną w konkursie jest tygodniowy wyjazd na surf camp do Portugalii wraz z przelotem, zakwaterowaniem, ubezpieczeniem i kieszonkowym. Zwycięzca otrzyma również wyjątkową deskę surfingową, a także samochód Kia do dyspozycji w trakcie pobytu. Nagrodami pocieszenia są vouchery na surf camp w Portugalii do samodzielnego wykorzystania.

Jak mogę wziąć udział?

W konkursie „Na Fali Inspiracji” może wziąć udział każda pełnoletnia osoba mieszkająca na terytorium Polski i mająca zdolności do czynności prawnych. Wymagane jest również posiadanie prawa jazdy kategorii B. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać prawidłowo wypełnione zgłoszenie.

Co należy zamieścić w zgłoszeniu?

W formularzu zgłoszeniowym należy przesłać link do zdjęcia, wideo lub pliku dźwiękowego, którym uczestnik zobrazuje swoją interpretację hasła „być na fali”. Integralną częścią zgłoszenia jest krótkie (maks. 500 znaków) i kreatywne uzasadnienie swojego wyboru. Pracę należy zatytułować i załączyć swoje dane kontaktowe oraz zaakceptować niezbędne zgody.

Jak długo trwa konkurs?

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy trwa od pierwszego do ostatniego dnia sierpnia, natomiast drugi od pierwszego do ostatniego dnia września.