Nieustępliwość

Nieustępliwość

Pierwszy raz stanęłam na desce na Maui. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak się czułam - połączenie strachu, ekscytacji i jednocześnie ukłucie rozczarowania. Po ponad tygodniu i setek prób nie udało mi się stanąć na desce i złapać jakiejkolwiek, nawet najłagodniejszej fali. Na YT wydaje się to przecież takie proste.
Półtora roku później. Nasz Hel. Dokładniej Chałupy. Pojechałam uczyć się kitesurfingu. Kto pomyślałby że trafię na jeden z lepszych ‚warunów’ sezonu na surfing? Jest ciężej. Fala goni falę. ‚Jak najdalej od paliki’ - jak to mówił nasz australijski instruktor. Próbuje łapać te największe, ale dochodzę do wniosku że to jest błąd, bo oczekiwanie na tą perfekcyjną falę odbiera mi szanse na złapanie mniejszej, która może okazać się punktem zwrotnym. I miałam racje. Udało się. Złapałam ‚falunię’. Nie tak spektakularną i dużą, jak za line-upem. Ale złapałam.
Pamiętam tylko, że nogi miałam jak z waty. Stanęłam może na 47 milisekund. Radość przeogromna. Nie do opisania. Wtedy nawet spadanie z deski cieszy, bo to oznacza że chwilę wcześniej na niej stałam.
Po tym wszystkim mogę śmiało powiedzieć, że bycie na fali to bycie nieustępliwym. Nie znasz miejsca oraz dnia kiedy Twoje i te duże i te małe pragnienia się urzeczywistnią. Doceniaj każdy nawet najmniejszy krok naprzód, ponieważ może on być początkiem czegoś co kiedyś wydawało Ci się nieosiągalne i sprawi, że staniesz się głodny życia o jakim Ci się nie śniło. I pamiętaj - nawet fala ma załamanie.

Twórca etapu:

Kinga Ratajczyk

Ambasador etapu - Kinga Ratajczyk

Z wykształcenia jest prawniczką, ale porzuciła pracę w zawodzie na rzecz poszukiwania fal i spełniania marzeń o podróżach i surfowaniu. Obecnie łączy przyjemne z pożytecznym i poświęca się organizacji wyjazdów surfingowych, dzieląc swoje życie pomiędzy portugalskim Peniche, a Sri Lanką.

Prześlij swoje zgłoszenie i weź udział w konkursie:

    Dane zgłoszeniowe:

    Twój plik konkursowy:

    Zgody i akceptacje:

    „Administratorem danych osobowych jest WebTalk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (01-230), Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A oraz Kia Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-819), ul. Puławska 366. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące Uczestnikowi, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Regulaminie konkursu.”