Czym jest uczucie „bycia na fali”

Czym jest uczucie „bycia na fali”

Już od wielu lat staram się eksplorować europejskie wybrzeże z deska surfingowa. Z roku na rok jestem co raz bardziej utwierdzony w przekonaniu ze surfing to nie sport, a styl życia, a definicja „bycia na fali” nie jest tak oczywista jak mogło by się to wydawać.

Dorastanie w kulturze deskorolkowej, otworzyło mi oczy, że deskorolka to nie tylko aktywność fizyczna i wykonywanie co raz bardziej skomplikowanych ewolucji. Deskorolka to nasze życie przez które pomaga Ci przejść kawałek drewna z kółkami, który tworzy nowe relacje, znajomości ale również pozwala na lepsze zrozumienie świata z zupełnie innej perspektywy.

Tak samo sprawa wygląda z surfingiem oraz określeniem „bycia na fali”.
Nie liczy się skill jakim wyjaśnisz wszystkich wyjadaczy na spocie. Najważniejsze jest czerpanie przyjemności z tego co się robi oraz dzielenie z innymi zajawą. Nie raz na twojej twarzy zostanie większy uśmiech, jeśli będąc na pierwszeństwie podarujesz komuś fale, widząc progres drugiej osoby.

Podsumowując, w mojej opinii stwierdzenie „być na fali” , nie określa życiowej formy, która pozwala na snake’owanie i wyjaśnianie każdej fali na lineupie, tylko jest to stan, w którym jesteśmy szczęśliwi ponieważ jesteśmy częścią kultury surfingowej, w której pozytywna energia innych ludzi, nie jest w stanie „zbić Cię z fali” nawet przy czynnikach niezależnych od Ciebie , czyli zła pogoda, słaba prognoza czy kontuzja(w środowisku skate, osoba w gipsie zawsze znajduje alternatywę, która pozwoli aktywnie żyć deskorolkowej społeczności. Tak powstało wielu skate fotografów oraz kamerzystów).

Twórca etapu:

Kuba Kuzia

Ambasador etapu - Kuba Kuzia

Zawodowy surfer, czterokrotny mistrz Polski w tej dyscyplinie. Pomimo tego, że pochodzi ze Śląska, to kontakt z deską i falami miał już w wieku siedmiu lat. Jak sam przyznaje – była to miłość od pierwszego wejrzenia, która z czasem przerodziła się w pasję i sposób na życie. Prywatnie student AWF w Katowicach i fan wszystkich sportów „deskowych”.

Prześlij swoje zgłoszenie i weź udział w konkursie:

    Dane zgłoszeniowe:

    Twój plik konkursowy:

    Zgody i akceptacje:

    „Administratorem danych osobowych jest WebTalk Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (01-230), Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A oraz Kia Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-819), ul. Puławska 366. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące Uczestnikowi, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Regulaminie konkursu.”